Wystawa malarstwa w Filii MDK na Podzwierzyńcu

W piątek,  25. sierpnia br. w Filii MDK Podzwierzyniec odbył się wernisaż wystawy poplenerowej – XXV Jubileuszowego Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Łańcut 2022” oraz VI Ogólnopolskiego  Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Niedzica 2021”.
 
Zaprezentowano prace osiemnastu artystów biorących udział w plenerach.  Wernisaż był okazją do spotkania z z artystami – uczestnikami pleneru: Anną Hass-Brzuzan, Józefem Machała, Janem Zenonem Majczakiem – komisarzem pleneru, który podkreślił rangę artystyczną wydarzenia, które z roku na rok zyskuje coraz większą renomę, a co za tym idzie w kolejnych plenerach bierze udział coraz liczniejsze grono profesjonalnych artystów.
 
Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek złożył na ręce komisarza pleneru podziękowania dla wszystkich artystów oraz gratulacje za tak piękny jubileusz, za pracę i za zaangażowanie. Wśród zaproszonych gości byli: przewodniczący Rady Miasta Łańcuta Mirosław Rzeszótko, wiceprzewodniczący Adam Opałka oraz radni : Marta Szubart , Grażyna Szybiak, Dorota Chudzik, Paweł Kuca, Andrzej Bem, Marek Strzępka, Wrzesław Żurawski. Wystawa w Filii MDK Podzwierzyniec to 38  barwnych, inspirowanych przyrodą i architekturą obrazów malowanych w różnych stylach i technikach malarskich, a pośród nich drewniane i  ceramiczne rzeźby.
 
 Poplenerowa wystawa w Filii MDK  będzie czynna do 16 września.
 
DOROTA  CHUDZIK
 

Post Author: Adam Kunysz