Bezpieczna droga do szkoły

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęły się policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Łańcuccy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach placówek oświatowych, jak również będą odwiedzać szkoły by przypominać dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Reklama
Od 1 września funkcjonariusze pełniący służbę w rejonach szkół zwracają szczególną uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Policjanci przypominają kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół oraz przejść dla pieszych. Mundurowi zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.
Ponadto początkiem września policjanci w porozumieniu z dyrektorami szkół podstawowych przeprowadzą spotkania z dziećmi klas I, II i III na temat podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się na drodze oraz poprowadzą praktyczną naukę przekraczania jezdni dla uczniów klas pierwszych.
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie jest jedynym tematem, który w czasie tych spotykań poruszą łańcuccy policjanci. Funkcjonariusze przypomną także najmłodszym o zasadach zachowania się w nagłych sytuacjach, takich jak wypadek czy atak psa oraz będą ostrzegać przed ufnością w stosunku do osób obcych.
 
Foto KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz