Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na Weekend Seniora z Kulturą

Muzeum – Zamek w Łańcucie po raz kolejny przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Weekend Seniora z kulturą”. Wydarzenie odbędzie się w weekend 1 i 2 października br. i skierowane jest do osób powyżej 60 roku życia. Wydarzenie niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. Zgodnie z tradycją, seniorzy, którzy w tych dniach odwiedzą łańcuckie Muzeum, będą mogli kupić bilety wstępu z atrakcyjnymi rabatami.

Reklama

Organizatorem akcji jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym poszczególnych regionów Polski. W tym roku do przedsięwzięcia przyłączyło się ponad 500 instytucji z całego kraju.

Zniżkowe bilety do Muzeum – Zamku w Łańcucie obowiązują na ekspozycje:

  • I piętra i parteru Zamku oraz Stajni i Wozowni – 10 zł/os. Tu zwiedzający będą mogli obejrzeć reprezentacyjne wnętrza rezydencji, w tym: Salę Balową, Apartament Paradny, Sypialnię Czerwoną, Galerię Rzeźb, a także kolekcję pojazdów konnych po rodzinie Potockich;
  • Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego – dawna Oranżeria – 5 zł/os. W tym miejscu turyści spotkają się z nowoczesnymi, multimedialnymi formami zwiedzania, dzięki którym poznają historię dawnych mieszkańców zamku i Łańcuta;
  • Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego – dawna Ujeżdżalnia – 5 zł/os. To gratka dla osób zainteresowanych dawnymi pojazdami konnymi. Na turystów czeka kolekcja powozów i sań, pozyskanych przez Muzeum – Zamek w Łańcucie po II wojnie światowej.

Promocyjne wejściówki będą dostępne w Kasach Biletowych Muzeum, znajdujących się w Maneżu przy ul. 3-go Maja 10.  W sobotę kasy biletowe czynne w godz. od 8.45 do 14.40. W niedzielę – od 8.45 do 15.50.

Fot. A.Kunysz

Post Author: Adam Kunysz