“Zasłużeni dla Powiatu Łańcuckiego”

Podczas uroczystej Gali Nagrody Starosty Łańcuckiego do grona wyróżnionych symbolem „Zasłużony dla Powiatu Łańcuckiego” dołączyły osoby, które wyróżnia praca na rzecz dobra wspólnego oraz rozsławianie powiatu łańcuckiego.

Reklama

Anna Burghardt z Żołyni – emerytowana nauczycielka matematyki, wieloletnia działaczka związków zawodowych, inicjatorka działań patriotycznych podejmowanych na terenie Żołyni, autorka monografii wydanej na 50-lecie żołyńskiego liceum, oraz publikacji z okazji 200-lecia szkoły podstawowej w Żołyni.

Stanisława Kuźniar z Markowej – świadek w procesie beatyfikacyjnym Sług Bożych Wiktorii i Józefa Ulmów z dziećmi, którym pomagała w prowadzeniu gospodarstwa rolnego w Markowej i w opiece nad dziećmi, świadek historii, o której opowiada z  perspektywy ponad stu lat swojego życia.

Krzysztof Panas z Łańcuta – mistrz płatnerski prowadzący działalność na terenie powiatu łańcuckiego od ponad 45 lat, specjalizujący się w wykuwaniu historycznej białej broni tradycyjną metodą ręcznej obróbki stali, którego rzemiosło znane jest na całym świecie.

Pamiątkowe symbole ,,Zasłużony dla Powiatu Łańcuckiego”, które od 2008 r. Zarząd Powiatu Łańcuckiego przyznaje mocą uchwały dla osób, które mają znaczące zasługi dla rozwoju i promocji powiatu, wręczyli Marek Uberman Przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego oraz Starosta Adam Krzysztoń wraz z Wicestarostą Barbarą Pilawą-Kraus.

Fot. ADAM  KUNYSZ

Post Author: Adam Kunysz