Otwarcie nowej infrastruktury sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie

Powiat Łańcucki zakończył realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa boiska sportowego wraz z ogrodzeniem oraz budowa obiektów małej architektury w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Łańcucie”. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu “Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” – edycja 2021.

Reklama

13 października 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego. W uroczystości wzięli udział poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jacek Osuch, przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego Marek Uberman, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Łańcuckiego Józef Buk, proboszcz łańcuckiej fary ks. Grzegorz Garbacz, który poświęcił obiekt, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Magdalena Ćwikła, starosta łańcucki Adam Krzysztoń, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie Maria Buk – Kalinowska, Dawid Ortwein i Daniel Zastawny Członkowie Zarządu OBO Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie oraz pracujacy w łańcuckim starostwie: naczelnik Wydziału Organizacyjnego Danuta Ozga, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Funduszy Pomocowych Józef Fajger, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Tadeusz Pasieczny oraz naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa Małgorzata Sobek.

 Wydarzenie było okazją do przedstawienia przez uczniów I LO historii sportu, począwszy od dyscyplin sportowych na pierwszych igrzyskach olimpijskich w starożytnej Grecji, aż do osiągnięć współczesnych sportowców. Uczniowie i uczennice zaprezentowali pokazy gry w piłkę, gimnastykę artystyczną i pokaz sportowo taneczny.

Dzięki inwestycji I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie zyskało boisko wielofunkcyjne o wymiarach 32,00 m x44,00 m o nawierzchni polipropylenowej, siłownię plenerową, skocznię w dal oraz bieżnię wraz z towarzyszącą infrastrukturą i urządzeniami. Boisko ma charakter obiektu sportowego ogólnodostępnego przeznaczonego dla młodzieży szkolnej oraz społeczności lokalnej, umożliwia grę w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną.

Inwestycję wykonała firma OBO Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie.

Wartość zadania ogółem: 1 446 983,08 zł

Wartość dofinansowania: 710 600,00 zł

To kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową. Dzięki skutecznym zabiegom władz Powiatu Łańcuckiego w pozyskiwanie środków, możemy poszczycić się już nowoczesną powiatową halą sportową im. Józefa Witka oraz kompleksem boisk przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.

Post Author: Adam Kunysz