“Trzeźwy weekend” na drogach powiatu łańcuckiego

Podczas weekendowych działań, łańcuccy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich okazał się 77-letni mężczyzna, który prowadził samochód mając ponad 1,5 promila alkoholu. 

Do zatrzymania pierwszego kierowcy doszło w sobotę na drodze wojewódzkiej nr 881 w Czarnej. Po godz. 7, funkcjonariusze ruchu drogowego do kontroli zatrzymali samochód marki Opel. Policjanci poddali badaniu na stan trzeźwości kierującą pojazdem, 47-letnią mieszkankę Łańcuta. Okazało się, że kobieta prowadziła samochód mając ponad pół promila alkoholu. 

Reklama

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał natomiast kierujący, którego również w sobotę zatrzymali łańcuccy policjanci. Po godz. 17 w Tarnawce funkcjonariusze ruchu drogowego do kontroli zatrzymali pojazd marki Volkswagen. Od kierującego pojazdem, 77-letniego mieszkańca gminy Markowa policjanci wyczuli alkohol. Okazało się, że mężczyzna jest pijany.

Nietrzeźwi kierowcy stracili już prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz