Wystawa malarstwa i ceramiki Stowarzyszenia LX+

W Galerii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie czynna jest  wystawa poplenerowa, zorganizowana przy współpracy Stowarzyszenia LX+ i MDK.Wystawa Arteterapia- terapia przez sztukę „Uchwycić nieuchwytne” zgromadziła prace malarskie powstałe podczas pleneru w Baligrodzie w maju. Uczestnikami byli członkowie Stowarzyszenia działający w Grupie Malarskiej przy Świetlicy MDK na Przedmieściu.
 
Jest to realizacja projektu ogłoszonego i dofinansowanego przez Burmistrza Miasta Łańcuta w ramach konkursu ofert na realizację zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2022 r., objętych zakresem zdrowia publicznego. Wystawie towarzyszy ekspozycja prac ceramicznych powstałych w Pracowni Ceramiki Artystycznej w MDK Łańcut, Pracowni Ceramicznej Barbary i Andrzeja Plizgów z Medyni Głogowskiej oraz na warsztatach ceramicznych w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosł w Uhercach Mineralnych. Wystawa „Nasza przygoda z ceramiką” jest efektem projektu w ramach zadania publicznego z zakresu kultury, dofinansowanego przez Burmistrza Miasta Łańcuta.
 
Wystawa jest zwieńczeniem dwóch projektów, pokazuje artystyczny dorobek całorocznej pracy Świetlicy MDK Przedmieście i Pracowni Ceramiki Artystycznej MDK ; 18 członków Stowarzyszenia LX+. Ekspozycję oglądać można w godzinach pracy Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie do końca października 2022r.
Zofia Fołta
Fot. Edward Soński

Post Author: Adam Kunysz