Z licealistami o policyjnej służbie

 
W tym tygodniu Komendę Powiatową Policji w Łańcucie odwiedzili uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie. Być może dla kilku z nich spotkanie z policjantami okaże się pierwszym krokiem w kierunku przyszłej policyjnej kariery.

We wtorek i środę licealiści z klas o kierunkach związanych z kryminalistyką oraz prawem i bezpieczeństwem narodowym byli gośćmi w łańcuckiej komendzie. Przyszli absolwenci II LO mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o zawodzie policjanta, zapoznania się ze specyfiką służby i pozyskaniem praktycznych informacji przydatnych w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Reklama

Na prośbę opiekuna klasy, nauczyciela Mariusza Dulibana, spotkanie poprowadził asp. Wojciech Gruca – oficer prasowy łańcuckiej komendy. Na wstępie funkcjonariusz zapoznał uczniów ze strukturą organizacyjną Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie i omówił zadania poszczególnych wydziałów. Licealiści z zaciekawianiem słuchali o specyfice policyjnej służby oraz pracy poszczególnych funkcjonariuszy. Uczestnikom spotkania wyświetlono również filmy, dotyczące łańcuckiej komendy, a także film promujący policyjną służbę: „Policja dzisiaj”.

Na zakończenie spotkania policjant odpowiadał na nurtujące uczniów pytania dotyczące m. in. uprawnień funkcjonariuszy podczas legitymowania czy też odpowiedzialności prawnej młodych ludzi. Być może dla kilku z nich taka rozmowa z policjantem okaże się pierwszym krokiem w kierunku przyszłej policyjnej kariery.

Foto KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz