Z dziećmi o bezpieczeństwie

Przez cały rok łańcuccy policjanci prowadzą działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze odwiedzając szkoły i przedszkola uczą i przypominają dzieciom o właściwym zachowaniu na drodze i w kontaktach z osobami obcymi. Jednocześnie policjanci zapraszają na lekcje o bezpieczeństwie do łańcuckiej komendy.

W minionym tygodniu łańcuccy policjanci mieli niezwykłych gości. W ramach działań edukacyjno-informacyjnych łańcucką komendą odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Małej oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP w Łańcucie. Oba spotkania były dobrą okazją do rozmów na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. 

Reklama

Dzieciom przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz znaczenie elementów odblaskowych. Omówiono również prawidłowe postępowanie w sytuacji kontaktu z osobami obcymi oraz podczas ataku agresywnego psa. Mali goście obejrzeli również film „Policja dziś”, w którym zapoznały się z służbą policjanta w różnych wydziałach. 

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań oraz przyjrzenia się bliżej policyjnemu wyposażeniu i radiowozowi. Dzieci chętnie przymierzały elementy policyjnego umundurowania oraz robiły pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie spotkania przedszkolaki oraz uczniowie podstawówki otrzymały słodkie upominki.

Foto. KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz