W listopadzie Premiera “Zemsty” w wykonaniu teatru “Nowa Lutnia”

Teatr NOWA LUTNIA jest w trakcie bardzo zaawansowanych prób nad kolejną premierą. Po widowisku szopkowym przygotowanym specjalnie na okres świąteczny, które miało miejsce 30 grudnia 2021 r, zespół pod opieką reżyserską Elżbiety Winiarskiej wziął na warsztat komedię “Zemsta” Aleksandra Fredry.  Zespół liczy obecnie 12 osób i taki skład personalny pozwalał na pochylenie się nad tematem trudniejszym.
 
“Zemsta ” Aleksandra Fredry pojawia się w historii teatralnej LUTNI dwukrotnie. LUTNIA bowiem swoją powojenną działalność rozpoczęła premierą “Zemsty” A. Fredry w 1945 r. To dało początek bardzo intensywnemu rozwojowi teatru przez następne lata. Po 30 latach w 1975 r. “Zemsta” jako jubileuszowy spektakl ponownie znalazła się w repertuarze. To wydarzenie miało miejsce już w nowej siedzibie Powiatowego Domu Kultury w Łańcucie. “Zemsta” Aleksandra Fredry w reżyserii Elżbiety Winiarskiej to ukłon w stronę historii teatru LUTNIA, w stronę tych, którzy tworzyli teatr i pozostali w naszej pamięci i w stronę tych, którzy powołali  LUTNIĘ do życia.
 
Tworząc spektakl wszyscy czujemy się związani z tą piękną historią teatru LUTNIA w Łańcucie. Teatr NOWA LUTNIA zaprezentuje się w nowej premierze 25 listopada, a w przeddzień premiery 24 listopada zapraszamy na wystawę poświęconą teatrowi LUTNIA. Ekspozycja będzie zawierać pamiątki zgromadzone w projekcie wystawy, która miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie w 2017r. oraz sesji fotograficznej współczesnej wersji obsady aktorskiej do spektaklu ” Zemsta” A. Fredry w reżyserii Elżbiety Winiarskiej.
 
Elżbieta Winiarska

Post Author: Adam Kunysz