Uważajmy na pieszych i rowerzystów

Tylko w tym tygodniu doszło do trzech zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W dwóch przypadkach do szpitala trafili potrąceni przez samochody piesi, w trzecim poszkodowany został rowerzysta.

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek w Kraczkowej. Po godz. 16, policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez pojazd marki Honda. Jak wstępnie ustalili policjanci, 41-letni mieszkaniec gminy Łańcut mógł wejść przed nadjeżdżający samochód osobowy. Nieprzytomny mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Reklama

We wtorek, potrącona przez samochód została 78-letnia piesza. Do zdarzenia doszło przed godz. 9 na chodniku przy ul. Podzwierzyniec w Łańcucie. Idącą chodnikiem 78-letnią mieszkankę miasta, potrącił samochód marki Fiat. Jak ustalili policjanci, to właśnie kierująca osobówką 50-letnia kobieta, podczas skręcania w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa seniorce. Piesza została przewieziona do szpitala. 

Nie ustąpienie pierwszeństwa było również przyczyną kolejnego zdarzenia, do którego doszło wczoraj przed godz. 7 na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Polnej. Kierujący citroenem 57-latek, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, doprowadził do zderzenia z jadącemu w kierunku dworca PKP rowerzystą. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem 45-latek trafił do szpitala. 

Policja przypomina kierowcom samochodów, że rowerzyści i piesi to równorzędni uczestnicy ruchu. W zderzeniu z większym pojazdem mają znacznie mniejsze szanse, by wyjść z tego bez obrażeń. Pamiętajmy, że na drodze każdy z nas opowiada nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. 

KPP Łańcut

 

 

Post Author: Adam Kunysz