Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łańcucie

W całej Polsce odbywały się dzisiaj, 11. listopada uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.W Łańcucie rozpoczęły się one już o godz. 8.30 na Placu Sobieskiego, gdzie przed Urzędem Miasta nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt. Licznie zebrani mieszkańcy miasta  odśpiewali Hymn Państwowy, a następnie przy dźwiękach Orkiestry Dętej OSP z Husowa przemaszerowali pod budynek dawnego Kasyna Oficerskiego, gdzie przed popiersiem marszałka Józefa Piłsudskiego złożone zostały wiązanki kwiatów.

Reklama

Kolejnym punktem obchodów była uroczysta msza święta koncelebrowana za poległych w obronie Ojczyzny. Po zakończonej liturgii pod Tablicą Smoleńską i 10 Pułku Strzelców Konnych złożone zostały kwiaty i zapalono znicze. Okolicznościowe przemowy wygłosili: poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, starosta łańcucki Adam Krzysztoń  i zastępca burmistrza miasta Michał Mglej.

Na zakończenie uczestnicy uroczystości udali się do auli II Liceum Ogólnokształcącego,

by wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne. Po południu w Miejskim Domu Kultury odbył się koncert piosenki patriotycznej z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości.

A.K.

Fot. Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz