Jazzowy koncert “Pnącza” Piotra Domagały Trio

Miejski Dom Kultury w Łańcucie zaprasza 26 listopada 2022 roku o godzinie 19.00 na koncert „Pnącza” Piotra Domagały Trio w ramach Listopadowych Wieczorów Liryczno Jazzowych. Piotr Domagała Trio przedstawia muzykę gitarową pełną pasji i energii.

Wirtuozeria, błyskotliwe improwizacje i oryginalne kompozycje lidera tworzą świat muzyki inspirujący wyobraźnię słuchaczy. W dojrzały sposób eksperymentuje w obrębie jazzowych doświadczeń z najróżniejszymi stylami muzyki. W tyglu kulturowym współczesności folk słowiański przeżywa renesans w najróżniejszych formach, jednak jazzowa propozycja Piotr Domagała Trio to niespotykana uczta dla uszu słuchaczy.

Reklama

Nawet dla tych, którzy nie odnajdują przyjemności w słuchaniu muzyki ludowej. Chociaż pobrzmiewa ona dalekim echem, to jednak bogactwo dźwięków w sposób charakterystyczny dla nowoczesnego świata otacza naszą świadomość. Autorskie utwory Piotra Domagały oparte są na melodyce inspirowanej między innymi folklorem słowiańskim, ale osadzone w niekonwencjonalnym podejściu do instrumentów, wykorzystującym potężne spektrum brzmień oraz możliwości artykulacyjnych.

Wybitni muzycy, jakimi są Piotr Domagała, Adam Kawończyk oraz Patryk Zakrzewski udowadniają, że najprostsza muzyka gromadzi w sobie pokłady intensywności i energii, która wydobyta zachwyca słuchacza.

Post Author: Adam Kunysz