Z dziećmi o policyjnej służbie

Wczoraj, łańcuccy policjanci mieli niezwykłych gości. W ramach zajęć „Poznajemy zawody rodziców” tutejszą komendę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łańcucie.

Przez cały rok, łańcuccy policjanci prowadzą działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze odwiedzając szkoły i przedszkola, uczą i przypominają dzieciom o właściwym zachowaniu na drodze i w kontaktach z obcymi. Jednocześnie policjanci zapraszają do łańcuckiej komendy na „lekcję o zawodzie policjanta”.

Reklama

Wczoraj na takie spotkanie stawili się uczniowie klasy IIc Szkoły Podstawowej nr 4 w Łańcucie. Mali goście mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o zawodzie policjanta, a także przyjrzeć się bliżej służbie, którą na co dzień wykonują niektórzy z ich rodziców. 

Spotkanie poprowadził asp. Wojciech Gruca – oficer prasowy łańcuckiej komendy, który na podstawie filmu „Policja dzisiaj”, omówił pracę policjantów różnych wydziałów. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o zadaniach funkcjonariusza ruchu drogowego, czy o sposobach zabezpieczania śladów przez policyjnego technika. Duże wrażenie zrobił na nich również film ukazujący profesjonalne przeszkolenie oddziałów kontrterrorystycznych Policji.

Uczestnicy spotkania mieli także możliwość zadawania pytań oraz przyjrzenia się bliżej policyjnemu wyposażeniu i radiowozowi. Dzieci chętnie przymierzały elementy policyjnego umundurowania oraz robiły pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie spotkania każdy z uczniów otrzymał odblask w kształcie policyjnego radiowozu oraz słodką niespodziankę. 

Źródło: KPP Łańcut

Fot. KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz