Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym

W dniach 25.11- 4.12.2022 roku w Skierniewicach rozgrywane były Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym. Do rywalizacji sportowej zgłoszono łącznie 578 zawodników w tym 265 pań i 322 panów z 28 krajów.

Reklama

Po okresie pandemii wracamy do współzawodnictwa na arenach międzynarodowych. Nasz ostatni występ przed ogłoszeniem pandemii był w 2019 roku na Mistrzostwach Świata WLK w Tokyo-Japonia gdzie nasze miasto i kraj promowało trzech reprezentantów naszego klubu. Tym razem w nowej dla naszych zawodników dyscyplinie pierwszy występ międzynarodowy zaliczyły siostry Aleksandra i Gabriela Blajer, zawodniczki startujące w barwach Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI”  Łańcut przy Zespole Szkół Technicznych. Mimo iż nie udało się zdobyć medali to występ należy zaliczyć do udanych, a zdobyte doświadczenie dobrze prognozuje na przyszłość.         

Oto osiągnięte wyniki:

Aleksandra Blajer – zdobyła piąte miejsce w grupie wiekowej juniorek do lat 23 w wadze do 52kg – wynikiem: przysiad ze sztangą 130kg, wyciskanie sztangi leżąc klasyczne 75kg i martwy ciąg 150 kg łącznie (355kg).

Gabriela Blajer – zakończyła rywalizację na XI miejscu – osiągnięte wyniki : przysiad 135, wyciskanie leżąc klasyczne 75kg i martwy ciąg 160kg łącznie (370kg).

ADAM  BIELECKI

 

                                                                                                                   

 

Post Author: Adam Kunysz