Świąteczny koncert w Muzeum-Zamku

– Cieszymy się, że po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej remontem tej pięknej sali w której jesteśmy i pandemią, możemy powrócić z wydarzeniami związanymi z realizacją  projektu OR-KA II 2017-2020. Za chwilę na tej scenie artyści zespołu Joanna Bejm Quartet zaprezentują  koncert świąteczny z cyklu Boże Narodzenie w Sztuce – powiedziała witając w piątkowy wieczór, 9. grudnia, publiczność zgromadzoną w Sali Balowej,  kierownik Działu Edukacji Muzealnej Muzeum-Zamku w Łańcucie – kustosz Edyta Kucaba-Łyszczek.

Reklama

Za chwilę na estradzie pojawili się wspaniali muzycy: Kuba Kotowicz grający na wibrafonie i fortepianie, kontrabasista Tymon Trąbczyński i perkusista Patryk Dobosz. Gdy zabrzmiały pierwsze takty muzyki weszła witana oklaskami solistka Joanna Bejm. Zupełnie inaczej zabrzmiały w jej wykonaniu te znane z radiowej anteny i mniej znane amerykańskie standardy bożonarodzeniowe. Ciekawie zaaranżowane utwory w jazzowych rytmach podobały się publiczności, która gromkimi brawami nagradzała artystów.

Po tych kultowych amerykańskich świątecznych przebojach,  przyszła pora na równie piękne polskie piosenki jak np. “Na całej połaci śnieg” utwór z repertuaru Kabaretu Starszych Panów czy kończąca koncert”Kołysanka dla Okruszka” Seweryna Krajewskiego i Agnieszki Osieckiej.  Nie zabrakło oczywiście najpiękniejszych polskich kolęd, które zachęceni przez solistkę melomani, na początku trochę nieśmiało, zaczęli wraz z nią śpiewać. 

Wychodząca z Sali Balowej publiczność nie kryła zadowolenia, bo świetnie dobrany repertuar, doskonała akustyka sali, wspierana profesjonalnym nagłośnieniem i kolorowymi światłami –  wszystko to sprawiło, że koncert musiał się podobać nawet najbardziej wymagającym słuchaczom. Zasługa to niewątpliwie organizatorów, którzy po raz kolejny zaproponowali mieszkańcom muzyczno-wokalny spektakl na niezwykle wysokim poziomie.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz