Koncert dobroczynny “Cudowne święta” za nami

W minioną niedzielę, 18 grudnia na scenie Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie odbył się Koncert Dobroczynny,,Cudowne święta’’. Zespół Tańca Estradowego,,Ekrol’’, wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Absolwentów Ekrolu oraz Miejskim Domem Kultury, już po raz 31 współorganizował koncert. Wydarzenie miało na celu wsparcie łańcuckiej Wspólnoty Perełki Ruchu,,Wiara i Światło”.

Reklama

Koncert został wyreżyserowany przez Sonię Czado oraz Jadwigę Harasymowicz, a całe wydarzenie poprowadziła absolwentka zespołu Karina Guzek-Buk. Program był bardzo zróżnicowany, dzięki pasjonatom tańca z Łańcuta i okolic. Na scenie mogliśmy oglądać wykonawców takich jak: Ekrol, Gracja, Mały Łańcut, Rytm, Krzemyki, Akrobata Łańcut, Aleksandra Bożek, Para Tańca Towarzyskiego Jakub Cygan & Kornelia Paczosa, The Path Dance Akademia Tańca. Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Burmistrza Miasta Łańcuta- Rafała Kumka, oraz wsparte przez sponsorów: Mat-Sat Telecom, Jard oraz Stolbrzeg.

Przed koncertem na kiermaszu poświęconym Wspólnocie Perełki Ruchu,,Wiara i Światło’’ udało się zebrać sumę w wysokości 3 535,62zł.

Wspólnota Perełki Ruchu ,,Wiara i Światło’’ w Łańcucie powstała w 1991 roku przy 1 LO im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie. Zrzesza osoby z upośledzeniem umysłowym, ich rodziców i przyjaciół, a przede wszystkim ludzi młodych.

Wydarzenie od lat cieszy się popularnością w Łańcucie, a sala widowiskowa jest wypełniona co roku po brzegi. Dzięki uprzejmości firmy Mat-Sat, Bliska TV oraz TV Łańcut, mogliśmy oglądać także transmisję on-line koncertu.

Tekst: Sonia Czado

Fot. Edward Soński

 

Post Author: Adam Kunysz