Przy wigilijnym stole

Za nami XII Powiatowy Konkurs Kulinarny „PRZY WIGILIJNYM STOLE”, organizatowany przez Gminę Czarna, Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Małej, Zespół Szkół w Woli Małej oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Czarnej.

Reklama

W konkursie, który odbył się w sobotę 17 grudnia w Ośrodku Kultury w Woli Małej, uczestniczyło 16 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Łańcuckiego i nie tylko.

Wydarzenie zgromadziło licznie przybyłych gości, wśród których zaszczycili obecnością m.in. Kazimierz Gołojuch – Poseł na Sejm RP, Edward Dobrzański – Wójt Gminy Czarna, Barbara Pilawa – Kraus Wicestarosta Łańcucka, Ks. Kapelan Piotr Bielówka, Przedstawiciele Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Rzeszowie oraz przedstawiciele Rady Gminy, dyrektorzy i sołtysi.

W klimat Wigilii wprowadzili obecnych mali artyści z Przedszkola i Szkoły Podstawowej. Do wspólnego kolędowania zaprosili również Kapela i Zespół Śpiewaczy Wolanie. Przy nastrojowej muzyce w wykonaniu Zespołu Grzane Wino rozpoczęły się degustacje konkursowych gołąbków wigilijnych i innych świątecznych potraw zaprezentowanych przez członkinie kół.

Komisja konkursowa w składzie: Stefania Michałek – Wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Rzeszowie, Janina Kamińska – Wicedyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Barbara Pilawa Kraus – Wicestarosta Łańcucki, Marcin Brzychc – Zastępca Wójta Gminy Czarna, Małgorzata Wisz – Dyrektor Ośrodka Garncarskiego MEDYNIA, miała niełatwe zadanie. Jak podkreślano, wszystkie konkursowe potrawy były wyjątkowe i żaden smak się nie powtórzył.

Komisja jednogłośnie przyznała laur zwycięstwa KGW w Medyni Głogowskiej. Drugie miejsce zajęły gołąbki przygotowane przez KGW z Dąbrówek, a trzecie – przygotowane przez gospodynie spotkania – KGW w Woli Małej. Przyznano również dwa wyróżnienia dla KGW z Bud Łańcuckich i Kosiny. Wszystkie Koła uczestniczące w spotkaniu otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz blendery ufundowane przez Gminę Czarna. Wójt Gminy ufundował również pierwszą nagrodę – krajalnicę, zaś pozostałe nagrody przyznało Starostwo Powiatowe w Łańcucie i Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Wydarzenie patronatem honorowym objął Adam Krzysztoń – Starosta Powiatu Łańcuckiego.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom Konkursu.

GOKiR Czarna

Fot. Monika Baran-Koziełło

Post Author: Adam Kunysz