Święta na drogach powiatu łańcuckiego

W świąteczny weekend na drogach powiatu łańcuckiego doszło do 9 zdarzeń drogowych. Większość z nich to niegroźne kolizje zakończone zarysowaniem lakieru. W jednym przypadku nie obyło się jednak bez pomocy medycznej dla rannej w wypadku pieszej.

Jak co roku, w okresie Świąt, zwiększona liczba funkcjonariuszy czuwała nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg. Pomimo zwiększonego natężenia ruchu, okres Świąt Bożego Narodzenia w powiecie łańcuckim przebiegł spokojnie. W ciągu ostatnich czterech dni funkcjonariusze pracowali przy 8 kolizjach i jednym wypadku, w którym ranna została 18-letnia piesza. 

Reklama

Do potrącenia pieszej doszło w piątek po godz. 16 w pobliżu siedziby Urzędu Gminy na drodze wojewódzkiej nr 881 w Czarnej. Od strony Łańcuta, pojazdem marki Renault wraz z pasażerem jechał 26-letni mieszkaniec Rzeszowa. Przez przejście dla pieszych, z lewej strony drogi, przechodziła z rowerem 18-letnia mieszkanka gminy Czarna. Kobiecie pierwszeństwa ustąpił jadący od Sokołowa kierowca, który zatrzymał się przed przejściem. Natomiast, gdy 18-latka znajdowała się już na prawym pasie, została potrącona przez samochód prowadzony przez 26-latka. 

Ranna kobieta trafiła do szpitala. Zarówno ona jak i kierowca renaulta w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Okazało się jednak, że 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jego pojazd nie ma aktualnych badań technicznych i ważnego ubezpieczenia. Policjanci ustalili również, że 49-letni pasażer, z którym jechał 26-latek, jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 49-letni mężczyzna został zatrzymany. 

Na miejscu wypadku policjanci wykonali czynności niezbędne do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

KPP Łańcut
 

Post Author: Adam Kunysz