Spektakl “Dawniej były takie czasy – Szopka”

Drugi sezon pracuje już reaktywowany zespół sceny dramatycznej Nowa Lutnia w Miejskim Domu Kultury. Owoce pracy zespołu możemy śledzić na scenie, gdzie zespół prezentuje kolejne swoje spektakle. Kiedy rozpoczynał działania teatralne w końcówce roku 2021, zespół pod kierunkiem Elżbiety Winiarskiej przygotował świąteczne widowisko oparte na tradycji bożonarodzeniowej pt. “Dawniej były takie czasy – Szopka”. Premiera miała miejsce 30 grudnia i wtedy to dyrektor Andrzej Piechowski ogłosił przyjęcie nazwy grupy pod którą teatr będzie działał.
 
Teatr Nowa LUTNIA, bo tak będzie nazywał się teatr, to ukłon w kierunku wieloletniej działalności w niełatwych czasach teatru LUTNIA. Dawna LUTNIA swoją działalność rozwijała przez 30 lat, dając wiele premier i występów także w okolicach Łańcuta. Reaktywowanie teatru dramatycznego to wydarzenie artystyczne, do którego udziału zostali zaproszeni mieszkańcy Łańcuta. Swoją obecnością na spektaklach dają zespołowi energię do dalszych działań i projektów.
 
Tak było podczas kolejnej premiery, 25 listopada 2022 r. kiedy wypełniona po brzegi widownia oklaskiwała zespół. Na premierowy spektakl przygotowano “Zemstę” A. Fredry, a wyreżyserowała ją Elżbieta Winiarska. Kolejna premiera i kolejny spektakl wejdzie do repertuaru teatru NOWA LUTNIA. Natomiast 30 grudnia już ubiegłego roku tradycyjnie świąteczne widowisko zespół zaprezentował dla mieszkańców. Pełna widownia i świąteczny nastrój wspaniale wpasował się w pożegnanie starego roku i radosne oczekiwanie na Nowy Rok 2023. Zespół teatru NOWA LUTNIA z wielką radością dzieli się dobrem płynącym z serc, życząc dla wszystkich mieszkańców wszelkiej pomyślności i pokoju.

Elżbieta Winiarska
Fot. Edward Soński

Reklama

Post Author: Adam Kunysz