Wystawa malarstwa i rzeźby w Galerii MDK

Do 6. lutego br. w Galerii Miejskiego Domu Kultury można obejrzeć poplenerową wystawę obrazów i rzeźb, które powstały podczas ubiegłorocznych plenerów “Łańcut 2022” i “Niedzica – Frydman 2022”. W obydwu plenerach wzięło udział 21 profesjonalnych artystów, którzy podziwiając urokliwe plenery mieli okazję czerpać inspirację do swoich dzieł bezpośrednio z natury.

Reklama

W miniony czwartek, 5. stycznia br. miał miejsce wernisaż poplenerowej wystawy jubileuszowego XXV Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego z udziałem kilkunastu jego uczestników, których powitali – kierownik artystyczny MDK Adam Opałka i  komisarz plenerów Jan Zenon Majczak.

Podczas dziesięciodniowego pleneru w gospodarstwie agroturystycznym  Boska Dolina w Dylągówce  powstało od. 70 prac malarskich i 8 rzeźb. Ich tematyka to przede wszystkim malownicze okoliczne pejzaże. 

Wystawa w Galerii MDK  to kolejna poplenerowa prezentacja prac artystów. Poprzedziły ją wystawy W Filii MDK na Podzwierzyńcu w sierpniu ub. roku i Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni w listopadzie 2022. Dwie kolejne  odbędą się jeszcze w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu (marzec 2023 r.) i w Domu Kultury “Sokół” w Strzyżowie (kwiecień-maj 2023 r.)

A.K.

Fot. Adam Kunysz

 

 

Post Author: Adam Kunysz