Bezpieczne ferie z łańcucką policją

W miniony piątek, 20. stycznia br. łańcuckich policjantów odwiedzili niecodzienni goście. W ramach działań edukacyjno-informacyjnych, dotyczących bezpiecznych ferii, tutejszą komendą odwiedzili uczestnicy półkolonii. Spotkanie z dziećmi i młodzieżą było dobrą okazją do rozmów na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu.
 

W miniony piątek tutejszą komendę odwiedzili uczestnicy i opiekunowie półkolonii odbywającej się na terenie miejscowego MOSIR-u. Spotkanie z dziećmi i młodzieżą było dobrą okazją do rozmów na tematy – bezpiecznego spędzania wolnego czasu, znaczenia elementów odblaskowych, czy zasad zachowania się w sytuacji kontaktu z osobami obcymi oraz podczas ataku psa. 

Reklama

Funkcjonariusze promowali też odpowiedzialne postawy narciarzy i snowboardzistów w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Policjanci omówili dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz zachęcili do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na jego zilustrowanie. Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Fundację PZU.

Na koniec mali goście mieli możliwość przyjrzenia się z bliska policyjnemu wyposażeniu i radiowozowi. Dzieci chętnie przymierzały elementy policyjnego umundurowania oraz robiły pamiątkowe zdjęcia. Każdy uczestnik spotkania otrzymał również słodki upominek. 

Foto: KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz