Prawie 41 tys. złotych zebrano podczas finału WOŚP w Łańcucie

Późnym wieczorem zakończyła się w minioną niedzielę, 29. stycznia br. uroczysta gala, zorganizowana przez łańcucki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na koncert do Miejskiego Domu Kultury przyszło tyle osób, że Sala Widowiskowa dosłownie pękała w szwach i gdyby mogła pomieścić drugie tyle osób to i tak nie dla wszystkich wystarczyłoby miejsc. Od rana na ulicach miasta, nie zważając na niezbyt sprzyjającą tego dnia aurę,  kwestowali wolontariusze. Dzięki nim udało się zebrać blisko 30 tys. złotych.
 
Po południu  wszyscy spotkali się w Miejskim Domu Kultury na  koncercie z   okazji 31. Finału WOŚP. Jak co roku na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne i soliści. Wystąpili: Zespół Taneczny Rytm, Zespół Pieśni i Tańca Mały Łańcut, Zespół Tańca Estradowego Ekrol, Zespół Pieśni i Tańca Łańcut,  Kapel Ludowa MDK,  Zespół Pieśni i Tańca Markusy z Centrum Kultury Gminy Markowa, Zespół Taneczny Iskierka z MOSiR w Łańcucie, Zespół Taneczny Gracja z Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych, Balet Arabeska z CKGM  oraz soliści –  Sabina Skórska i Szymon Cynk.
 
Po części artystycznej odbyła się tradycyjna licytacja,  na którą Fundacja WOŚP oraz darczyńcy przekazali ponad 70 przedmiotów i gadgetów. Dochód z licytacji to  ponad 11 tys. złotych. Jak poinformował szef  łańcuckiego  Sztabu WOŚP Adam Opałka w tym roku udało się zebrać łącznie prawie 41 tys. złotych, ale dokładna kwota zostanie podana po przeliczeniu zebranej sumy przez bank.
Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz
 

Post Author: Adam Kunysz