Policyjna akcja “Trzeźwość” na drogach powiatu łańcuckiego

W sobotę i niedzielę policjanci prowadzili działania mające na celu eliminację z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwość” funkcjonariusze skontrolowali prawie 1500 kierujących. Dwóch z nich wsiadło za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w sobotę rano w Husowie. Około godz. 7 funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Suzuki, za kierownicą którego siedział 60-letni mieszkaniec gminy Markowa. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna prowadził samochód mając promil alkoholu w organizmie.

Reklama

Ponad 1,5 promila alkoholu miał natomiast kierowca audi, którego następnego dnia po godz. 8 również w Husowie zatrzymali policjanci. Tym razem w stanie nietrzeźwości za kierownicą usiadł 61-letni mieszkaniec gminy Markowa. 

Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy. Teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz