Powiat łańcucki drugim przystankiem na trasie multimedialnego spektaklu ISKRY NIEPODLEGŁEJ

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.
 
LOKALIZACJA
Łańcut, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego im. F. Dzierżanowskiego, ul. Armii Krajowej 51 (obok Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów)
HARMONOGRAM
Dzień 1 (5.03.2023 niedziela): 12:00 – 18:00
Dzień 2 (6.03.2023 poniedziałek): 10:00 – 18:00
Dzień 3 (7.03.2023 wtorek): 10:00 – 16:00
 
CO ZOBACZYCIE?
ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.
Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.
Iskry Niepodległej w 2023 roku odwiedzą około 100 miejscowości w całej Polsce.
Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!
 
Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.
 
Szczegóły i pełną trasę Iskier Niepodległej znajdziecie na stronie:

Post Author: Adam Kunysz