Policjanci szkolili się z udzielania pierwszej pomocy

 
„Doskonalenie umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy” to temat szkolenia, w którym  brali udział łańcuccy policjanci. Zajęcia prowadził funkcjonariusz i ratownik medyczny st. sierż. Adrian Wrona.

W minioną środę w sali konferencyjnej łańcuckiej komendy policjanci doskonalili umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W szkoleniu brali udział funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego oraz dzielnicowi. To właśnie oni najczęściej spotykają się z sytuacjami, w których niezbędne okazuje się udzielenie szybkiej i profesjonalnej pomocy przedmedycznej.

Reklama

Spotkanie prowadził łańcucki policjant st. sierż. Adrian Wrona, który od 6-lat jest również ratownikiem medycznym. Podczas części teoretycznej funkcjonariusze słuchali m.in. o rozpoznaniu i zasadach działania w poszczególnych stanach zagrożenia życia i zdrowia, a także o sposobach prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci i dorosłych. Następnie uczestnicy szkolenia mieli możliwość poćwiczenia masażu serca na fantomie oraz użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED.

Jak ważne jest udzielenie szybkiej i prawidłowej pomocy przedmedycznej wiedzą służby, które na co dzień zajmują się ratowaniem ludzkiego życia i zdrowia. Dlatego policjanci cyklicznie odbywają szkolenia i poszerzają zdobytą już wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz doskonalą praktyczne umiejętności wykonywania czynności zmierzających do przywrócenia krążenia i oddechu.

Fot. KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz