Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Ponad 1,5 promila alkoholu miał mieszkaniec powiatu leżajskiego jadący „zygzakiem” drogą wojewódzką nr 877. Dalszą jazdę pijanemu kierowcy uniemożliwili inni uczestnicy ruchu. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 20.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy fiata, który może znajdować się pod działaniem alkoholu. Z przekazanych informacji wynikało, że jadący całą szerokością jezdni samochód zatrzymał się w miejscowości Albigowa.

Reklama

Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego oraz kierującego fiatem, którym okazał się 56-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Z relacji świadków wynikało, że 56-latek jadący w kierunku Dynowa nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy i często zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu oraz na prawe pobocze. Gdy fiat zatrzymał się w Albigowej, zgłaszający wraz z innym uczestnikiem ruchu zabrali mężczyźnie kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę.

Pijany kierujący stracił już prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości 56-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. 

Na szczęście i tym razem znalazły się osoby, które nie były obojętne. Dzięki ich postawie być może nie doszło do tragedii.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz