
Dzisiaj w rocznicę Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, w Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, w całej Polsce odbywają się uroczystości związane z tym doniosłym wydarzeniem. W Łańcucie rozpoczęła je tradycyjnie uroczysta msza święta w Kościele Parafialnym św. Stanisława. Po zakończonej liturgii, której przewodniczył ks. proboszcz Grzegorz Garbacz, delegacje biorące udział w uroczystości złożyły wiązanki kwiatów pod tablicami upamiętniającymi 1oo. i 200. rocznice uchwalenia 3-Majowej Konstytucji.
W uroczystości uczestniczyli m.in: parlamentarzyści z posłem na Sejm RP Kazimierzem Gołojuchem, starostą łańcuckim Adamem Krzysztoniem i burmistrzem miasta Rafałem Kumkiem. Obecna była delegacja z ukraińskiego miasta Stryj z dziekanem stryjskim o. Iwanem Barabaszem.
A.K.
Fot. Adam Kunysz

