Siedem medali dla zawodników LUKS Zieloni przy ZST w Łańcucie

W dniach 13-14.05.2023 roku w Knurowie został rozegrany Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Startujący w Pucharze Polski oprócz walki o medale walczyli o kwalifikację do startu w Mistrzostwach Europy, a startujący w Mistrzostwach Polski walczyli o możliwość startu w Mistrzostwach Świata. Zawodnicy startujący w Pucharze Polski WL klasyfikowani byli w swojej grupie wiekowej z przelicznika IPF  tj. współczynnik z wagi zawodnika mnożono przez najlepszy zaliczony przez sędziów wynik. W Mistrzostwach Polski obowiązywały kategorie wagowe.

Reklama

Siedem medali łącznie dla Łańcuta w zawodach zdobyli zawodnicy z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego  ZIELONI przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. W tym pięć złotych jeden srebrni i brązowy.

  1. Aleksandra Blajer – zdobyła cztery medale. Złoty i srebrny w Pucharze Polski i dwa złote Hubert w Mistrzostwach Polski w startując grupie wiekowej juniorek do lat 23 i seniorek. Ważąc 53kg podniosła ciężar 80kg.
  2. Hubert Ząbroń – zdobył złoty medal Mistrzostw Polski WL w wadze do 74kg w grupie wiekowej juniorów do lat 16, a uzyskanym wynikiem 100kg wygrał klasyfikację OPEN juniorów do lat 16.
  3.  Kamil Becla – zdobył złoty medal Mistrzostw Polski WL w wadze do 59kg w grupie wiekowej juniorów do lat 18 wynikiem 100kg.
  4.  Dawid Ptaszek – wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski WL w wadze do 74kg w grupie wiekowej juniorów do lat 18 wynikiem 92,5kg.

W klasyfikacji końcowej juniorów młodszych zawodnicy z Łańcuta  zdobyli I miejsce i puchar drużynowo.

                                                                                                                                                        A. B.

Post Author: Adam Kunysz