O bezpieczeństwie na pikniku

W minioną niedzielę, 21. maja br.   na terenie Zespołu Szkół w Woli Małej odbył się rodzinny Piknik „Bezpieczny Dom”. W imprezie wzięli również udział łańcuccy policjanci, którzy przy swoim stoisku prowadzili działania profilaktyczno – edukacyjne.

Impreza sfinansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości została zorganizowana przez Gminę Czarna, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Zespół Szkół w Woli Małej. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, dużym zainteresowaniem cieszyło się policyjne stoisko. Uczestnicy festynu mogli przyjrzeć się z bliska policyjnemu umundurowaniu i wyposażeniu oraz usiąść w policyjnym radiowozie. 

Reklama

Na policyjnym stanowisku nie zabrakło również materiałów edukacyjno-prewencyjnych. W związku zbliżającymi się wakacjami policjanci przypominali najmłodszym uczestnikom podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku. Z dorosłymi mieszkańcami funkcjonariusze rozmawiali natomiast o prawidłowym zabezpieczeniu domów i mieszkań podczas wakacyjnych wyjazdów. Policjanci rozdawali także elementy odblaskowe ufundowane przez Startowo Powiatowe w Łańcucie. 

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz