Ruszyły treningi przed Podkarpackim Pucharem Nordic Walking

Nordic walking to forma aktywności fizycznej, która polega na szybkim marszu ze specjalnymi kijkami.  Podczas uprawiania nordic walking zaangażowanych zostaje wiele grup mięśniowych, a  wymachy rąk mobilizują do pracy niemal całe ciało.

Reklama

O tym jak powinna wyglądać prawidłowa technika chodzenia z kijkami można się było dowiedzieć uczestnicząc w pierwszym treningu, zorganizowanym w miniony piątek z inicjatywy Miasta Łańcuta, które postanowiło założyć specjalną grupę chętnych nauczenia się maszerowania z kijkami.

Na pierwszy trening pod okiem doświadczonego instruktora Nordic Walking Marcina Kisały przyszło ponad 30 osób, wśród nich byli m.in. burmistrz miasta Rafał Kumek, a także piszący te słowa, który uwiecznił na zdjęciach zmagania uczestników. Po wysłuchaniu niezwykle ważnej części teoretycznej dotyczącej techniki maszerowania z kijkami, wszyscy wyruszyli na 5-kilometrową trasę po ścieżkach lasu komunalnego Bażantarnia. Tam bowiem już 24 czerwca odbędzie się Podkarpacki Puchar Nordic Walking.

Na kolejny trening organizatorzy zapraszają dzisiaj, 26. maja br. Spotkanie wszystkich chętnych zaplanowano na  godz. 18.30  na parkingu przy Basenie Otwartym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Składowej 15.

Tekst i fot. Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz