Rodzinny Piknik Integracyjny już w najbliższą niedzielę

Starosta Łańcucki wraz z Caritas Archidiecezji Przemyskiej zapraszają na 20. Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego „BĄDŹMY RAZEM”. Spotkajmy się w niedzielę 4 czerwca 2023 r. na terenach Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.

Wspólną zabawę poprzedzi Msza św. w łańcuckiej farze o godz. 13:00. Następnie w uroczystym przemarszu ulicami Łańcuta uczestnicy, poprzedzani  Orkiestrą Dętą z Kraczkowej z Kapelmistrzem Arkadiuszem Hawro, udadzą się na tereny Zespołu Szkół Technicznych, gdzie będą czekały liczne atrakcje.

Reklama

Koncerty, regionalne smakołyki, animacje dla dzieci, pokazy policyjne i strażackie. Ale przede wszystkim występy artystyczne Stowarzyszeń Osób Niepełnosprawnych.

Niewątpliwą atrakcją będzie uroczyste otwarcie połączone z Dniem Drzwi Otwartych przebudowanej bursy szkolnej przy Zespole Placówek Oświatowych. Poznacie niezwykle barwną historię bursy – od jej powstania do teraźniejszości, zobaczycie jak bardzo się zmieniła, poznacie jej twórców i wychowawców.

Ale to nie wszystko! Będziecie mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z 30.letnią przygodą z tańcem Zespołu Tańca Gracja podziwiając liczne trofea, historyczne fotografie, niesamowite kostiumy i choreografie. 

Serdecznie zapraszamy!

***

W ramach realizacji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Łańcucki zrealizował zadanie pn.: „Przebudowa i wyposażenie obiektów oświatowych Powiatu Łańcuckiego, wraz z wykonaniem parkingów i modernizacją dróg wewnętrznych” na które otrzymał łączną dotację w wysokości 7 713 496, 00 zł. W jego ramach dokonano przebudowy budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Łańcucie, przebudowy budynku byłej „Rządcówki” oraz przebudowy dróg wewnętrznych, budowy nowych i modernizacji istniejących chodników oraz budowy ponad 50 miejsc parkingowych, w tym 2 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Łączna wartość zadania wyniosła ponad 12 000 000 zł.

Post Author: Adam Kunysz