Bursa Szkolna na miarę XXI wieku

Remont tego budynku trwał długo ale opłaciło się, bo po zakończeniu robót wszystko w nim lśni i pachnie nowością i nowoczesnością. Mowa o Bursie Szkolnej przy Zespole Placówek Oświatowych w Łańcucie, która w minioną niedzielę została uroczyście otwarta i poświęcona. Koszt tego przedsięwzięcia to aż 13 milionów złotych, a za tę kwot wyremontowano także znajdujący się w sąsiedztwie Bursy budynek tzw. “Rządcówki”. Obydwa obiekty znajdują się na terenie Zespołu Szkół Technicznych

Reklama

W minioną niedzielę, 4. czerwca br. nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie wyremontowanego obiektu Bursy. Aktu poświęcenia dokonał metropolita przemyski ks. abp Adam Szal, a towarzyszyli mu m.in: poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, dyrektor “Caritas” Archidiecezji Przemyskiej ks. Artur Janiec,  proboszcz Parafii Farnej św. Stanisława w Łańcucie ks. prałat Grzegorz Garbacz, starosta łańcucki Adam Krzysztoń i wicestarosta Barbara Pilawa – Kraus.

Zadanie zostało zrealizowane przez Powiat Łańcucki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych  pn.: „Przebudowa i wyposażenie obiektów oświatowych Powiatu Łańcuckiego, wraz z wykonaniem parkingów i modernizacją dróg wewnętrznych” w Zespole Szkół Technicznych, na które otrzymał łączną dotację w wysokości 7 713 496, 00 zł. W jego ramach dokonano przebudowy budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Łańcucie, przebudowy budynku byłej „Rządcówki” oraz przebudowy dróg wewnętrznych, budowy nowych i modernizacji istniejących chodników oraz budowy ponad 50 miejsc parkingowych w tym 2 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Łączna wartość zadania wyniosła blisko 13 000 000 zł.

A.K.

Zdjęcia: Adam Kunysz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post Author: Adam Kunysz