Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów

Tylko w ten weekend łańcuccy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich zostało zatrzymanych podczas kontroli drogowej, trzeci natomiast doprowadził do kolizji z innym pojazdem, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w piątek w Woli Małej. Po godz. 15, przed wjazdem na Autostradę A4, do kontroli drogowej policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki Ford. Okazało się, że prowadzący samochód 38-letni mieszkaniec gminy Żołynia usiadł za kierownicą, pomimo że wcześniej spożywał alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 38-latka ponad 0,5 promila. 

Reklama

Kolejny nietrzeźwy kierowca doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 14, na jednej z dróg gminnych w Medyni Głogowskiej. Jak ustalili policjanci, podczas wymijania, kierowca opla zahaczył o tył jadącego z przeciwnej strony peugeota, a następnie odjechał. Policjanci szybko odnaleźli biorącego udział w kolizji opla i zatrzymali kierującego do kontroli. Okazało się, że pojazd prowadził 36-letni mieszkaniec gminy Markowa. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Prawie 1,5 promila miał natomiast kolejny nietrzeźwy kierowca, którego w nocy z niedzieli na poniedziałek zatrzymali policjanci. Po godz. 1 na jednej z łańcuckich ulic do kontroli drogowej funkcjonariusze zatrzymali kierowcę osobowego peugeota. Od kierującego samochodem 34-letniego mieszkańca Białegostoku wyczuwalny był alkohol. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów i stan nietrzeźwości mężczyzny. 

Wszyscy nietrzeźwi kierowcy stracili już prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. 

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz