Znęcał się nad rodziną – trafił do aresztu

Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował areszt tymczasowy wobec 59-letniego mieszkańca gminy Łańcut. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad rodziną. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 

Końcem ubiegłego tygodnia, policjanci interweniowali wobec 59-letniego mieszkańca gminy Łańcut. Nietrzeźwy mężczyzna wszczął w domu awanturę, w trakcie której groził swojej najbliższej rodzinie. Nie było to jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się 59-latek. Mężczyzna złamał także sądowy zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, którym już wcześniej został objęty. 

Reklama

59-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jednocześnie, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Decyzją sądu 59-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 

Zjawisko przemocy domowej jest jednym z podstawowych zagrożeń dla rodziny. Jej sprawca, wykorzystując przewagę siły, działa przeciwko innym domownikom, naruszając ich prawa i dobra osobiste, powodując cierpienie i szkody. Bardzo często świadkami, a także ofiarami przemocy, są dzieci. Dlatego tak ważne jest, aby zgłaszać każdy przypadek przemocy domowej. Pamiętajmy, że każdy ma prawo czuć się bezpiecznie. Nie wstydźmy się szukać pomocy. Zareagujmy nim będzie za późno. 

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz