To tytuł koncertu jaki w miniony czwartek, 22. czerwca br. odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta Łańcuta, Stowarzyszenie Łańcucki Uniwersytet Trzeciego Wieku i MDK. Przed publicznością, która niemal do ostatniego miejsca wypełniła salę widowiskową, wystąpiło trzech znakomitych tenorów – Aleksander Kruczek, Sławomir Naborczyk i Mirosław Niewiadomski, a towarzyszył im na fortepianie Tomasz Kaszuba.
Aleksander Kruczek – jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Jana Ballarina oraz Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Był także uczestnikiem Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.
Sławomir Naborczyk – to absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie Marka Moździerza i Tadeusza Szlenkiera. Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów u Neila Shicoffa, Eytana Pessena, Matthiasa Rexrotha, Izabelli Kłosińskiej, Heleny Łazarskiej, Katarzyny Rymarczyk, Matjaža Robavsa i Tomasza Koniecznego. Laureat m. in. III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, XII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Złote Głosy” w Warszawie (2017) i VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury (1. nagroda, 2018).
Mirosław Niewiadomski od najmłodszych lat zainteresowany był śpiewem – już w szkole średniej należał do chóru Państwowego Liceum Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, prowadzonym pod kierunkiem Anny Domańskiej. Po ukończeniu szkoły średniej, Mirosław rozpoczął studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jako student debiutował w 2000 roku na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi rolą Don Curzio w „Weselu Figara” (A. Mozart). Wcielał się w wiele ról na scenach muzycznych w Łodzi, między innymi Merkurego („Orfeusz w Piekle” J. Offenbach). Brał także udział w przedstawieniach operetkowych, na przykład w znanym dziele „Księżniczka Czardasza” jako Edwin, która to rola była jego „oficjalnym” debiutem już po ukończeniu studiów.
Tomasz Kaszuba – ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. zw. Anny Wesołowskiej-Firlej i dr hab. Katarzyny Kling. Jest wykładowcą-pianistą pracującym na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, gdzie wraz ze studentami zdobył nagrody na licznych konkursach kameralnych dla wyróżniającego się pianisty.
Od 2013 roku prowadzi klasę fortepianu I i II stopnia, jest akompaniatorem w klasach klarnetu, skrzypiec oraz chóru mieszanego w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.
Od wielu współpracuje lat z chórem Filharmonii Łódzkiej jako pianista towarzyszący, wykonując muzykę różnych epok na festiwalach i koncertach w całym kraju. W 2017 roku brał udział w premierze musicalu Les Miserables Claude’a-Michela Schönberga i Alaina Boublila jako członek orkiestry w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Jako pianista towarzyszący współpracuje w chórem Vivid Singers prowadzonym przez dra hab. Dawida Bera oraz kameralnym chórem żeńskim Rebelove prowadzonym przez Marię Hubluk-Kaszubę.
Czwartkowy koncert poprzedziło walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podczas którego dokonano podsumowania kolejnego roku zajęć. Wystąpił uniwersytecki Chór “Cantabile” pod kierownictwem Doroty Łukarskiej i recytatorzy z grupy Żywego Słowa.
Fot. Adam Kunysz