Wakacje z ceramiką

W ramach oferty wakacyjnej, skierowanej przez Miejski Dom Kultury w Łańcucie do dzieci, odbywają się między innymi warsztaty ceramiczne. Współorganizatorem zajęć jest Stowarzyszenie LX+  realizujące zadanie publiczne z zakresu kultury w 2023 r. pt; „Plener ceramiczny – Ceramika alternatywna”, dofinansowane przez Burmistrz Miasta Łańcuta.

Pomysł stworzenia warsztatów ceramicznych na wakacjach powstał zarówno dla wszystkich tych, którzy zawsze chcieli a nie mieli czasu czy możliwości, żeby dotknąć lepienia w glinie jak i tych, którzy lubią spędzać czas twórczo, spróbować czegoś nowego, pobyć w interesującym miejscu z fajnymi ludźmi.

Reklama

Takie twórcze wakacje to wspaniały czas, aby nie tylko wykorzystać z pożytkiem ten wolny czas, zawiązać nowe znajomości lecz także może odkryć w sobie coś nowego. Tym czymś może być miłość do gliny i lepienia.

Jesteśmy na półmetku przygody wakacyjnej z gliną. Zapoznaliśmy się z materiałem, różnymi rodzajami gliny jak i spróbowaliśmy wielu metod tworzenia w glinie. Wykonane są miseczki, kubeczki, wazoniki, aniołki, kotki i wiele wiele innych rzeczy. W każdym razie warsztaty są bardzo, bardzo ciekawe i przyjemne. To jest zagwarantowane.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich początkujących więc naprawdę nie ma stresu. Wystarczą dobre chęci i rączki żeby coś ładnego stworzyć. Poza tym mamy już doświadczenie w pracy warsztatowej z dużymi grupami dzieci jak i dorosłych więc bez obaw. Śmiało możecie nam zaufać.

Wszystkie prace wykonane podczas warsztatów, po wyschnięciu zostaną poddane wykończeniu, malowaniu specjalnymi farbami tzw. Angobami i wypalone. Będą niezapomnianą pamiątką po naszych wspólnych zajęciach.

Na fotkach  zajęcia w dniach 2 i 9 sierpnia br.

Zofia Fołta
Fot. Krzysztof Piechowski

MDK Łańcut

Post Author: Adam Kunysz