Wypadki z udziałem rowerzystów

Tylko wczoraj doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których ranni zostali kierujący rowerami. Do pierwszego wypadku doprowadził kierowca samochodu osobowego, do drugiego nietrzeźwy rowerzysta. 

Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 15, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 877 z drogą powiatową w Wysokiej. W kierunku Albigowej rowerem jechał 37-letni mieszkaniec gminy Łańcut. Z drogi podporządkowanej, osobowym fordem, wyjeżdżała 41-letnia mieszkanka Rzeszowa. Jak ustalili policjanci kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym kierowcą jednośladu. Ranny rowerzysta trafił do szpitala. 

Reklama

Do kolejnego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty doszło po godz. 18, na drodze powiatowej w Czarnej. W kierunku miejscowości Łukawiec, rowerem jechał 56-letni mieszkaniec gminy Czarna. W tą samą stronę poruszał się 38-letni kierowca opla. Jak wstępnie ustalili policjanci, w pewnym momencie, kierujący jednośladem skręcił w lewo, wprost pod jadący za nim samochód osobowy. 

Ranny rowerzysta trafił do szpitala. Okazało się, że w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 56-latka ponad promil alkoholu. 

Policja przypomina kierowcom samochodów, że rowerzyści to równorzędni uczestnicy ruchu. W zderzeniu z większym pojazdem mają znacznie mniejsze szanse, by wyjść z tego bez obrażeń. Jednocześnie funkcjonariusze apelują do rowerzystów o o rozwagę i bezpieczną, zgodną z przepisami, jazdę.
 
Pamiętajmy, że na drodze każdy z nas opowiada nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. 

Post Author: Adam Kunysz