Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży było tematem serii spotkań, które w ubiegłym tygodniu przeprowadzili łańcuccy policjanci. Od początku września funkcjonariusze odwiedzają szkoły i przedszkola, uczą i przypominają najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa. 

Policja rokrocznie prowadzi działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Podejmowane działania odbywają się na wielu płaszczyznach. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, zwiększona liczba funkcjonariuszy dba o bezpieczeństwo w rejonie placówek oświatowych. Od początku września policjanci odwiedzają również szkoły i przedszkola by przypominać dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. 

Reklama

W ubiegłym tygodniu łańcuccy policjanci prowadzili prelekcje w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Łańcucie. Na zaproszenie dyrekcji, funkcjonariusze odwiedzili również dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej. W czasie tych spotkań policjanci rozmawiali z dziećmi o właściwym zachowaniu na drodze, w szkole czy w kontaktach z osobami obcymi. Funkcjonariusze przypomnieli także najmłodszym o zasadach zachowania w nagłych sytuacjach, takich jak wypadek czy atak psa.

Uczestnicy spotkań z policjantami mieli także możliwość zadawania pytań oraz przyjrzenia się bliżej policyjnemu wyposażeniu i radiowozowi. Dzieci chętnie przymierzały elementy policyjnego umundurowania oraz pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Fot. KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz