Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na patriotyczny wykład

W ramach obchodów  Święta Niepodległości, Muzeum- Zamek w Łańcucie zaprasza na wykłady dr Nadii Soli-Sałamachy „Kir, samodział i buty na szklankach, czyli jak rozwijała się polska moda patriotyczna”, specjalistki z zakresu historii mody patriotycznej.

Reklama

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób za pomocą stroju i dodatków Polacy wyrażali uczucia patriotyczne. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Edukacji i Tradycji w dawnej Oranżerii. Spotkanie o godzinie 9.00 skierowane jest do młodzieży szkolnej i studentów. Na godzinę 17:00 zaplanowano wykład otwarty. Cena biletu wstępu 5 zł./os. Obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe pod adresem: edukacja@zamek-lancut.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Wykład odbywa się w ramach cyklu wydarzeń „Przyjemności świata tego” i jest częścią projektu kulturalno-edukacyjnego Muzeum – Zamek w Łańcucie „Prace remontowo, konserwatorskie i budowlane Oranżerii oraz Ujeżdżalni w ramach przedsięwzięcia „Ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego dawnej Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo-konserwatorskie oraz wykreowanie nowych przestrzeni edukacyjnych OR-KA II, III,IV,VII”.

Info. MZŁ

Post Author: Adam Kunysz