“W Kręgu Pogranicza – Łańcut 2023” – wystawa w Galerii MDK

Do 30. listopada w Galerii Miejskiego Domu Kultury można będzie podziwiać prace wykonane przez artystów, którzy od osiemnastu lat biorą udział w międzynarodowych plenerach. W tegorocznym plenerze wzięło udział 31 artystów z Polski i z zagranicy. Organizatorami wydarzenia była wspomniana wyżej Galeria MDK, Stowarzyszenie w Kręgu Pogranicza oraz Marzena Strzałba-Kowalska – komisarz pleneru.

Reklama

Na wernisaż przybyli uczestnicy pleneru oraz liczna grupa miłośników sztuki. Obecny był burmistrz miasta Rafał Kumek, wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa-Kraus i komisarz Galerii Adam Opałka. Wydarzeniu towarzyszył występ zespołu “Dobre Duchy” – Angeli Gaber i Tomasza Dybały.

„Już po raz osiemnasty spotkaliśmy się z artystami, tym razem w Łańcucie, w samym jego sercu, w hoteliku Bursa o krok od malowniczego parku i zamku. W tej pięknej scenerii, w przyjaznej atmosferze, artyści spędzali czas na długich rozmowach, przy sztalugach, spacerach, wspólnym gotowaniu i wycieczkach po okolicy. Wszystko to złożyło się na powstanie wspaniałych prac, niezmiernie bogatych w kolory, technikę i różnorodność tematów.

Miasto Łańcut ze swoimi wspaniałymi zabytkami, architekturą, urokliwymi uliczkami i kawiarenkami, stało się ogromną inspiracją dla twórców. Artyści poprowadzili dwudniowe warsztaty dla dzieci oraz młodzieży, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy pracowali w różnych technikach malarskich i graficznych, poznali ciekawe metody tworzenia co wywołało ogólną radość i zainteresowanie.

Plener oraz wystawy poplenerowe dofinansowane zostały z budżetu Województwa Podkarpackiego i odbyły się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta. Jako organizator warsztatów chciałabym podziękować wszystkim, którzy od lat pomagają w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego wydarzenia, również wszystkim, którzy odwiedzają nasze plenery i wystawy, dla których sztuka i tworzenie jest częścią życia.

Marzena Kowalska

Fot. Edward Soński i Adam Kunysz

Fot. Edward Soński i Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz