Z dziećmi o bezpieczeństwie

Przez cały rok łańcuccy policjanci prowadzą działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze odwiedzili kolejne przedszkole, aby uczyć i przypominać najmłodszym o właściwym zachowaniu na drodze i w kontaktach z obcymi.

W ubiegły czwartek, na zaproszenie dyrekcji, policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Artystyczno – Językowego Nutka w Łańcucie. Spotkanie było dobrą okazją do rozmów na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz o policyjnej służbie.

Reklama

Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz znaczenie elementów odblaskowych. Omówili również zasady zachowania się w sytuacji kontaktu z osobami obcymi oraz podczas ataku psa.

Uczestnicy spotkania mieli także możliwość zadawania pytań oraz przyjrzenia się bliżej policyjnemu wyposażeniu i radiowozowi. Dzieci chętnie przymierzały elementy policyjnego umundurowania oraz pozowały do pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały słodkie upominki.

KPP Łańcut

Fot. KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz