Na drogach ślisko – zachowajmy ostrożność i rozwagę

Zimowa aura sprawiła, że na drogach powiatu zrobiło się ślisko. Pod cienką warstwą leżącego na jezdni śniegu pojawił się w wielu miejscach lód. Śliska nawierzchnia i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze była przyczyną wypadku, w którym ranna została dwójka dzieci.

W piątek po godz. 19, policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku w miejscowości Albigowa. Z przekazanych informacji wynikało, że samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w przydrożny przepust. W pojeździe, oprócz kierowcy, miały znajdować się dzieci. 

Reklama

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej relacji Kraczkowa – Albigowa. Pojazdem marki Peugeot, wraz z dziećmi w wieku 2 i 5 lat, jechała 38-latka. Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na jezdni i na łuku drogi straciła panowanie nad samochodem. Peugeot wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. 

W wyniku zdarzenia ranne zostały podróżujące samochodem dzieci. Kierująca pojazdem 38-latka był trzeźwa. Na miejscu policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku.

Policja apeluje do uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę, a także dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji czy wypadku.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz