“Razem przeciw przemocy”

„Razem przeciw przemocy” to tytuł spotkań, które w listopadzie prowadzili łańcuccy policjanci. Funkcjonariusze razem z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łańcucie odwiedzali szkoły, aby rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na temat przemocy szkolnej i domowej. 

„Razem przeciw przemocy” to tytuł projektu Gminy Łańcut, mający na celu zapobieganie oraz przeciwdziałanie zarówno przemocy rówieśniczej, jak i domowej. Program skierowany jest zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci i młodzieży, które często padają ofiarą różnych form przemocy. W realizację projektu włączyli się łańcuccy policjanci, którzy wraz z pracownikami GOPS prowadzili działania profilaktyczne na terenie gminy Łańcut. 

Reklama

W ubiegły czwartek funkcjonariusze spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Wysokiej oraz w Rogóżnie. W piątek natomiast policjanci odwiedzili dzieci i młodzież z placówki edukacyjnej w Głuchowie. Problem przemocy, szczególnie rówieśniczej, spotkał się wśród dzieci i młodzieży z dużym zainteresowaniem. 

Dzieci i młodzież, wśród której coraz częściej dochodzi do przemocy rówieśniczej często nie zdają sobie sprawy z negatywnych konsekwencji swojego zachowania. Dlatego tak ważna jest rozmowa na temat odpowiedzialności prawnej oraz o algorytmie postępowania w przypadku styczności ze sprawcą, jak też ofiarą przemocy. 

KPP Łańcut

Fot. KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz