W Łańcucie kolejne spotkanie ze sztuką słowa

W piątek 1 grudnia Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza do Sali Balowej na recital Urszuli Makosz pt. “Ownt lid – Wieczorna pieśń”. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Spotkania ze sztuką słowa – Ahaswer”. Początek zaplanowano na godz. 18.00.

Reklama

Artystce będą towarzyszyć: Paweł Pierzchała – fortepian, Michał Półtorak – skrzypce, mandolina, Oleg Dyyak – akordeon, klarnet, duduk.

Repertuar zawiera tradycyjne oraz autorskie pieśni o zróżnicowanej tematyce i nastroju, w trzech językach, w których słychać wpływ muzyki hiszpańskiej, arabskiej oraz bałkańskiej.

Projekt łączy żywiołowe i ekspresyjne brzmienia z nastrojowymi, melancholijnymi dźwiękami piosenek śpiewanych oraz tworzonych w polskich „sztetlach”, m. in. przez Mordechaja Gebirtiga, a także innych twórców ludowych. Program powstał w 2007 roku i został zaprezentowany na większości festiwali kultury żydowskiej w Polsce, grany był też za granicą.

Bilety w cenie 1 zł w sprzedaży w d. Oranżerii od poniedziałku 27 listopada, w godz. od 9.00 do 15.00. Koncert będzie tłumaczony na PJM.

Koncert odbywa się w ramach programu kulturalno-edukacyjno-artystycznego na lata 2016-2020, realizowanego przez Muzeum – Zamek w Łańcucie po zakończeniu projektu „Ochrona i udostępnianie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum – Zamek w Łańcucie” OR-KA II.

MZŁ

Post Author: Adam Kunysz