Wspaniały koncert Urszuli Makosz z zespołem w Sali Balowej Muzeum-Zamku w Łańcucie

Owacją na stojąco nagrodziła publiczność zgromadzona w miniony piątek w Sali Balowej łańcuckiego Muzeum-Zamku znakomitą pieśniarkę Urszulę Makosz, która wystąpiła z recitalem zatytułowanym “Ownt lid – Wieczorna pieśń”.

Reklama

Artystce towarzyszył zespół muzyczny w którym zagrali: Paweł Pierzchała (fortepian),  Michał Półtorak (skrzypce, mandolina) i Oleg Dyyak (akordeon, klarnet, duduk) . Koncert odbył się w ramach cyklu „Spotkania ze sztuką słowa – Ahaswer”.

W wykonaniu Urszuli Makosz usłyszeliśmy pieśni w trzech językach o różnej tematyce. Artystka koncertuje nie tylko w Polsce, ale także za granicą na wielkich scenach. Pieśniarka ma w swoim repertuarze także muzykę żydowską. Brała udział w kilku edycjach Festiwalu Kultury Żydowskiej.

Kolejny koncert w Sali Balowej odbył  się w ramach programu kulturalno-edukacyjno-artystycznego na lata 2016-2020, realizowanego przez Muzeum – Zamek w Łańcucie po zakończeniu projektu „Ochrona i udostępnianie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum – Zamek w Łańcucie” OR-KA II.

A.K.

Fot. Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz