Chciał siłą zabrać plecak – teraz odpowie za usiłowanie rozboju

Dozorem policyjnym został objęty 34-letni mieszkaniec Łańcuta. Mężczyzna próbował siłą zabrać 16-lakowi plecak. Teraz grozi mu do 5-lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek w Łańcucie. Około godz. 16, dyżurny otrzymał zgłoszenie, o próbie kradzieży plecaka w pobliżu dworca autobusowego, przy ul. Cetnarskiego w Łańcucie. Z przekazanych informacji wynikało, że pokrzywdzonym jest 16-latek.

Reklama

Na miejsce udali się policjanci. Jak ustalili funkcjonariusze, do czekającego na autobus nastolatka podszedł nieznany mu mężczyzna. Sprawca próbował siłą zabrać mu plecak. 16-latek zdołał jednak wyrwać się napastnikowi i uciec.

Policjanci szybko ustalili tożsamość sprawcy, którym okazał się 34-letni mieszkaniec Łańcuta. W chwili zdarzenia mężczyzna był pijany. 34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Jednocześnie na wniosek łańcuckich policjantów prokurator rejonowy w Łańcucie zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Teraz 34-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz