Niskie temperatury – nie bądźmy obojętni!

Od połowy listopada, na terenie kraju, policjanci odnotowali już 11 przypadków zgonów w wyniku wychłodzenia. Dlatego policjanci sprawdzają wszystkie sygnały o osobach mieszkających samotnie i potrzebujących pomocy, a także nietrzeźwych zagrożonych wychłodzeniem.

Łańcuccy policjanci, w trakcie codziennej służby, sprawdzają parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane, opuszczone budynki, czy ogródki działkowe. Funkcjonariusze starają się docierać wszędzie tam, gdzie mogą przebywać osoby bezbronne wobec zimna. Na wychłodzenie organizmu szczególnie narażone są osoby w kryzysie bezdomności, starsze czy nietrzeźwe.

Reklama

Policja apeluje również o reagowanie i informowanie służb porządkowych o każdym przypadku ujawnienia osoby narażonej na wychłodzenie. We wtorek, po godz. 19, taką informacją od mieszkańca Łańcuta otrzymał oficer dyżurny. Według zgłoszenia, w jednym z pustostanów na terenie miasta, miał przebywać bezdomny mężczyzna. 

Na miejscu policjanci zastali 45-latka. Mężczyzna był trzeźwy, jednak spędzenie mroźnej nocy w takim miejscu, mogło stanowić dla niego realne zagrożenie. Dzięki otrzymanemu zgłoszeniu, mężczyzna noc spędził w Noclegowni dla Bezdomnych w Rzeszowie. 

Przed nami jeszcze długa zima, dlatego pamiętajmy o przekazywaniu służbom wszelkich informacji o osobach, które znajdują się w sytuacjach zagrażających ich życiu. Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na numer alarmowy 112. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

KPP Łańcut
 

Post Author: Adam Kunysz