Na drogach ślisko – zachowajmy szczególną ostrożność

Weekendowe opady śniegu oraz panujące w ostatnich dniach niskie temperatury sprawiły, że na drogach powiatu jest bardzo ślisko. W wielu miejscach jezdnia pokryta jest lodem, co sprawia, że droga hamowania pojazdów znacznie się wydłuża. W tych warunkach łatwo może dojść do kolizji czy wypadku.

Tylko przedwczoraj po południu, policjanci z Łańcuta pięciokrotnie interweniowali na miejscach zdarzeń drogowych, które wydarzyły się na terenie naszego powiatu. Większość z nich zakończyła się na uszkodzonych pojazdach. W jednym przypadku niezbędna okazała się jednak pomoc medyczna.

Reklama

Do tego zdarzenia doszło około godz. 15.30, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogą gminną w Krzemienicy. Od strony Rzeszowa, pojazdem marki Volkswagen, jechała 60-letnia mieszkanka gminy Łańcut. Z przeciwnego kierunku, wraz z pasażerką, jechał 19-letni kierowca citroena. Jak ustalili policjanci, to właśnie młody kierowca, skręcając w lewo, w drogę gminną, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z citroenem. Oba pojazdy uderzyły następnie w stojącą przed skrzyżowaniem toyotę.

W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła kierująca volkswagenem oraz pasażerka citroena. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. W miejscu wypadku, przez kilka godzin, występowały utrudnienia w ruchu.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę, a także dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji czy wypadku.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz