Wernisaż wystawy malarstwa Anny Pustelniak – Kuchniak

Wczorajszy wernisaż wystawy malarstwa Anny Pustelniak-Kuchniak pt. “Czułość pejzażu” zgromadził w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie kilkadziesiąt osób i był niewątpliwie dużym  tegorocznym wydarzeniem artystycznym. Rzeszowska artystka uprawia malarstwo sztalugowe, a głównym tematem wystawianych prac są nastrojowe pejzaże.

Reklama

– Maluję, aby nadać formę wizualną swoim marzeniom, zachwytom, zadumie oraz ulotnym chwilom szczęścia. Nie interesuje mnie dosłowne odzwierciedlanie natury, weryzm, lecz raczej forma zatrzymania i zapisu, poprzez własną interpretację pejzażu, przekazu chwili, miejsca nastroju. Zaobserwowany pejzaż stanowi dla mnie “tylko” inspirację oraz “aż” impuls” – tak o swojej twórczości napisała artystka w katalogu wystawy,

Anna Pustelniak-Kuchniak jest magistrem sztuk plastycznych, absolwentką Instytutu Wychowania Plastycznego na kierunku edukacji artystycznej rzeszowskiej WSP. W 2001 roku uzyskała dyplom w pracowni malarstwa prof. Tadeusza Wiktora. Ukończyła także studia podyplomowe na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku Wiedza o Kulturze.

Jest uczestniczką wielu plenerów malarskich w kraju i za granicą, bierze udział w aukcjach charytatywnych. Ma na swoim koncie udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Wystawę w Galerii MDK otworzył wczoraj kierownik artystyczny tej instytucji Adam Opałka.  Gratulacje złożyli artystce przyjaciele i znajomi, którzy przybyli na ten wyjątkowy wernisaż.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz